Denisa Podhrazká


20180910_083226

Dřív jsem bydlela v Karviné a pak v Konětopech, ale tam jsem pracovat  nemohla. Tady  do  práce chodím  a baví mě to. Ležet jenom doma je nuda. Nejradši dělám korále a taky  mě baví navlíkat sáčky. Jsem šikovná, umím  sama počítat.

Když chodím do práce, tak  mám pak penízky na výlety. To jezdím moc ráda. Nejradši na zámek nebo na parník a taky jezdím  s asistentkou do bazénu. Když  vydělávám penízky můžu si koupit víc věcí, třeba novou sukni.   V dílně mám kamaráda Jardu a taky Haničku.

 

Dušan Polach


 

Tento příběh začíná na dolních Benátkách. Tam jsme jezdili z Mladé Boleslavi do chráněné dílny, kde jsem potkal Renatu Nedošetkovou a ostatní asistentky. Bylo to na podzim v roce 2016, pracovali jsme ve žluté budově a skládali jsme sáčky pro převoz akvarijních rybiček. Potom jsme se přestěhovali do horních Benátek na Husovo náměstí. Moc se nám tu líbí, neboť chodíme  pomáhat do krásného zámeckého parku, kde zaléváme a trháme plevel. V dílně skládáme sáčky pro rybičky, balíme čaje a smoothie.

V úterý máme zábavné kroužky, výtvarku, sport, počítače a fotografování. Do práce dojíždíme autobusem z Mladé Boleslavi.  Máme se všichni moc rádi a pomáháme si a děkujeme  našim asistentkám, že nás vše učí a mají s námi spoustu trpělivosti.

 

 

 

 

Veronika  Florková


fotka na web_1

 

 Do dílny jsem začala chodit  letos  v únoru.  Nechtěla jsem pořád sedět doma, dost jsem se tam nudila a chtěla jsem si vydělat nějaké peníze abych si mohla koupit  mobilní telefon a taky kufr na kolečkách.
Práce v dílně mě baví,  jsou tu bezva asistentky a pomáhají nám. Děláme  pytlíky, nebo špunty a někdy taky počítáme čaje. Já mám nejradši ze všeho  špunty.  Chodím  pracovat  zatím jen dvakrát týdně, ale  chtěla bych  chodit častěji. 
Taky jsem si tady našla  kamarádku Katku, se kterou si ráda povídám a jezdíme spolu  z práce i do práce autobusem. Taky jsem se tu seznámila s Kubou, je s ním legrace a hodně se  při práci smějeme.
 

Jitka Vavrochová


Jitka Vavrochová

V dílně už pracuju pět roků. Baví mě keramika, pytlíky i špunty. Mám tam kamarádku Kačku.

Práci potřebuju, abych si vydělala na oblečení, na výlety, na dovolenou.

Kdybych nechodila do práce, tak bych byla doma, spala a nudila se. Bez peněz bych si nemohla nic koupit, tak bych byla smutná. Nemohla bych bydlet na chráněném bydlení. Tam se mi líbí. Baví mě to tam. Mám pokoj sama pro sebe, chodím nakupovat, vařím si.

Dřív jsem bydlela na Hrádku. Teď ale bydlím v bytě a je to tam mnohem lepší.

Dokud můžu pracovat, tak budu.

Ptejte se, jsme tady pro Vás

+ 420 775 114 625

Slevy na daních z příjmu až 60 000 Kč

Jsme na Facebooku